| DelphhiN a întrebat:

Stiu ca intrebarea ce urmeaza o gasesc pe fiece site...dar nu reusesc sa fac ceea ce mi doresc, deci : vreau ca contul meu de facebook sa fie privat in asa fel incat persoanele pe care nu le am la prieteni sa nu poata vedea poze cu mine, date personale, prieteni sa fie intr un cuvant PRIVAT si nu reusesc. Ma poate ajuta cineva dar, sa mi spuneti pas cu pas va rog

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - Profil privat. Intra aici http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy in dreptul la -> Cine iti poate vedea postarile viitoare? da click pe -> Editeaza -> aici alegi PRIETENI -> salveaza setarea Acum click pe Cronologie si Etichetare (in stanga) in dreptul la -> Cine poate adauga lucruri în cronologia mea? -> click pe Editare si alege ->Prieteni ...si continui cu ->Prieteni pana jos. Acum intra in profilul tau aici http://www.facebook.com/profile.php? Id click pe ->Fotografii -> Albume ->click pe primul album -> Editeaza -> alege Prieteni (din dreapta)-> Click pe ->Terminat, asa faci cu fiecare album in parte. Acum la Albumul de profil, click pe prima poza, click pe Editeaza ->alege Prietenii sau Doar eu (ce vrei), click pe ->Editare Terminata, asa faci cu fiecare poza in parte din acest album. Fotografiile de coperta sunt publice, nu ai ce setari sa faci. Enjoy! Ai profil Privat! (doar prietenii iti pot vedea profilul, postarile, fotografiile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand:
*pozele de profil si coperta sunt mereu publice-stergele pe cele cu tine(cele in care apare chipul tau sau cele cu prietenii tai) si pune-ti poze pe care le copiezi de pe net sau pur si simplu lasi spatiul gol(fara poze de profil si coperta).
*pozele/imaginile/vidioclipurile pe care le distribui distribuiele pentru prieteni
Cum?
In partea de sus a fiecarei imagini scrie: Distribuit Pentru-alege prieteni la fiecare poza/imagine etc...
Atunci cand vrei sa distribui o fotografie fa la fel tot din partea de jos de langa distribuie fotografia-alegi prieteni iar setarea pe care o faci in acest moment va fi memorata(celelalte fotografii pe care le vei distribui vor fi pentru prieteni-doar daca nu vrei tu sa schimbi asta atunci sau mai tarziu).
*datele cu caracter personal-mergi la Despre(sub fotografiile de coperta si profil) si apoi in dreptul fiecarei informatii personale iti apare Editeaza-dai click si alegi prieteni).
La filme, seriale, muzica, prieteni iti va aparea Editeaza confidentialitatea dai click si alegi Prieteni).
Funda?

| blackleon a răspuns:

Intri la setari, iar in stanga ai o optiune de confidentialitate.mai departe e simpu!