| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca o sa par cazuta din cer dar va rog sa ma ajutati. Vreau sa-mi fac cont pe facebook pe telefonul mobil dar n-am idee cum.Imi apare ca trebuie sa scriu adresa de email, si parola, dar eu nu am asa ceva. Ce sa scriu si cum, va rog sa ma ajutati.VA MULTUMESC ANTICIPAT!

3 răspunsuri:
| K.Samuel a răspuns:

Conturile de facebook se inregistreaza pe o adresa de email existenta la Yahoo!, Gmail, Hotmail s. a. Daca nu ai o astfel de adresa, intra pe una din paginile mentionate si cauta butonul de "Sign up" si urmeaza pasii descrisi.

Dupa ce ai facut adresa de email, intra pe facebook si alege "Sign up". Completeaza-ti numele si prenumele, adresa de email, introdu o parola, alege sexul si data nasterii si confirma cu "Sign up". Este posibil sa ti se mai ceara date suplimentare (ex. oras, tara, site) ulterior pasilor descrisi.

Daca-ti este mai usor, intra pe varianta romana a facebook-ului la adresa http://ro-ro.facebook.com/

| Ramona_5995 a răspuns:

Buna.
Trebuie sa iti faci o adresa de mail, de preferat de YAHOO. happy
Si parola nu trebuie sa fie cea a emailului [neaparat], ci una care o vrei tu, una care sa ti o poti aminti. happy
Pa, pa!
Ramona.

| relustefan a răspuns:

Trebuie sa notezi pe un carnetel tot ce iti cere Facebook pentru ca ei te autentifica cu acele informatii personale.cea mai usoara adresa este Google.ai obtiuni sa ti securizezi contul Facebook. Poti avea mai multe conturi.