| ClaudiuDoca a întrebat:

Sunt pasionat de IT insa pana acum nu am avut sansa sa aprofundez acest domeniu. As vrea sa invat ceva despre progaramare dar nu stiu de unde sa incep. Din cate am inteles C++ este cel mai accesibil limbaj de programare pentru incepatori si as vrea sa stiu daca exista site-uri sau tutoriale utile pe aceasta tema care sa ma initieze "tainele programarii" big grin Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andy_Shriinee_1998 a răspuns:

Eu sunt in a 9-a la liceu de mate-info clasa de intensiv info si studiez limbajul pascal iar pana in a 11-a a 12-a tot am sa-l studiez... cauta pe youtube tutoriale de programare ca asa m-am mai dumerit si eu cu programarea in limbaj pascal. Tu trebuie sa cauti c++

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ai sa gasesti structurat in manualele de informatica de liceu c++...