| lovecats123 a întrebat:

Tableta mea Vonino a patit ceva. O pot aprinde dar nu ii merge tach-ul, mentionez ca fratele meu mai mare a scapat-o pe jos dar nu s-a spart. Cum o pot repara? Ce a patit?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca un dispozitiv e intact pe exterior, nu inseamna ca nu e afectat in interior in urma unei actiuni violente asupra sa (scapat pe jos, asezat pe el, trantit sau alte asemenea). Diagnosticul corect si rezolvarea problemei impun prezentarea cu dispozitivul la un service, unde vei afla si cat de costa reparatia. Tehnologia din prezent e foarte sensibila, de aceea trebuie sa te porti cu grija cu produsele pe care le detii.

1 răspuns:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

S-a distrus pe interior, display-u, daca mai are garantie trimite-o in garantie si nu le spune celor de acolo ca ti-a cazut pe jos, le spui ca brusc nu mai merge touch-ul happy si daca nu mai are garantie o sa fi nevoit sa o duci in service, si te va costa happy