| Trefla a întrebat:

Tableta, notebook, desktop sau laptop?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Bicicleta, televizor sau role?
Depinde de nevoi, de buget. Ah, si notebook=laptop.
In primul rand tableta are categorie separata, nu se bazeaza pe windows, poti rula decat aplicatii Android sau alte sisteme de operare ale tabletelor. Nu inlocuieste PC.
Netbook e laptop mic si amarat, pe care nu emrg filemele HD, si care se justifica decat daca vrei super-mobilitate. Nu lua ca PC principal.
Intre desktop si laptop(notebook) depinde de ce stii/vrei sa faci, depinde cat te plimbi. Daca nu circuli mult, la acelasi pret PC e mai performant, nu are rost sa iei laptop sa te'nchizi cu el in dormitor.
Daca esti jucaus din fire si vrei joace noi nu laptop. Daca stai cu ochii'n filme toata ziua, din nou, nu laptop, e ecran mic si nu vezi bine din pat de exemplu, trebuie' sa tot inclini ecranul pana gasesti unghiul potrvit. Daca sta deschis 6 zile pe saptamana cate 15 ore pe zi, din nou nu laptop, il supraincalzesti degeaba.
Da-mi un mesaj privat cu ce ai nevoie si te pot ajuta sa gasesti ce-ti trebuie la un pret mai convenabil.
Bafta

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Desktop sau laptop...depinde de unde vrei sa il folosesti

| mgtow a răspuns:

Leptop.

| KodrutZ a răspuns:

Notebook sau laptop e tot aia. Eu unul le am pe toate trei, dar cel mai des folosesc desktopul.

| CristalClear a răspuns:

De toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Laptopul este mai rezistent,am avut o tabletă,am vărsat un pic de cafea și s-a topit ecranul,iați laptop, de preferat Hp sau Apple, sunt cele mai bune iar Hp(așa am eu)nu costă mult!

| Johhny a răspuns:

O intrebare...borland C merge pe tableta?