| Gabica a întrebat:

Tabletele pot fi folosite ca telefon?

Răspuns Câştigător
| UnUlal2lea a răspuns:

Am eu o tableta! S se poate sa suni dar doar prin wi-fi. In fine iti bagi o cartela (Orange, Vodafone, cosmote) si cum ti-am zis call by wi-fi.

8 răspunsuri:
| comansorin a răspuns:

Da, deoarece daca ar fi facut cei de la Apple sau de la motorala sau de la Samsung o tableta simpla ar fi fost ca un laptop si nu ar mai fi avut nimic impresionant la ele asa ca a pus sistemul de telefonie pe ele pentru a se asigura ca atunci cand oamenii cumpara o asemenea tableta sa stie ca atunci cand stau la birou si-si fac actele pe tableta sau se joaca prin casa pot fi si sunati fara a mai pune pauza la joc si sa scoata celalalt telefon care are cartela in el din buzunar. Dar este nasol ca pentru Apple IPAD 1 si 2 este neaparat nevoie de microsim adica pentru a-ti face un microsim daca tu esti abonat Orange te duci la aia si le spui : "Bai cat ma costa ca sa-mi faceti din simul asta microsim?" si ei o sa zica undeva in jur de 30 de lei. Dar hai sa-ti mai spun, ceva nu-ti recomand IPAD 2 chiar daca e performanta am avut si eu si am scapat-o de la 0, 5 m si praf s-a facut, nici macar pe piese n-a mai mers s-o vand, a trebuit s-o arunc la gunoi. Acum am o Motorola pe care am scapat-o de la 1 metru jumate si s-a ales cu o zgarietura mica plus ca Motorola tablet e mult mai ieftina decat IPad 2 sau 1.

| danielmd a răspuns:

Nu toate tabletele, doar unele. Ipad ca exemplu nu poate fi folosit ca telefon. Insa Samsung poate.

| Alle23 a răspuns:

Cred ca da.happy funda?batting eyelashes

| Gabica explică (pentru Alle23):

Nu vreau sa stiu ce crezi, vreau sa aflu ce stii...

Alte răspunsuri
| Chaos888 a răspuns:

Da

| Alexandru_Radulescu_1997 a răspuns:

Doar unele tablete cum este unul dintre modelele Samsung galaxy tab care are un program special pentru sunat.
Astfel de tablete se nume Phonetab. Sunt mai multe modele, dar nu vor avea performantele unui telefon sau tableta luate separat.

Alte răspunsuri