| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt la modă tabletele? Cât de des sunt folosite acestea în detrimetrul computerului, laptopului sau al smartphone-ului?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Sunt la modă. Dacă vrei un computer portabil e mai bine să-i iei o tabletă performantă decât un laptop pentru că este mai ușor de cărat.

15 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

S-a dus vremea lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este modă ci necesitate, PC, laptop necesită logistică la transport. O tabletă o pui într-un buzunar mai larg sau un săculeț atașat pe umăr. Eu nu mai folosesc smart phone. Când ies din casă tableta ține loc de PC și smartphone.

| Sofer a răspuns:

Acum depinde de preferințe. O tableta mai scumpa cu mai multe opționale e mai mișto ca poate fi folosita și în mașină sau acasă.

| LPCTSTR a răspuns:

Tabletele n-au fost niciodata la moda, au fost folosite cu un scop anume inca de cand Apple a venit cu ideea de a "revolutiona calculatoarele prin portabilitate".
Astazi tabletele au un succes relativ, insa nu au fost niciodata atat de populare incat sa devina "moda" sau sa inlocuiasca smartphoneurile sau PC-urile.

| StrongHeart a răspuns:

Nu inteleg chestia cu la moda. Daca ai nevoie de un device si e bun, poti sa iti faci treaba cu el, de ce te mai intereseaza cat de la moda e? Vrei sa-ti spun ceva, eu inca am un mp3 pe care il folosesc destul de des ca e portabil, ce daca ma vede cineva si zice ca sunt venit din 2005 laughing

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Am pus această întrebare deoarece citisem pe un site de IT că tabletele nu mai sunt la mare căutare. Și eu am un laptop din 2006 care încă-i bun și pe care-l folosesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tabletele si telefoanele sunt meh cat timp au Android. Poate cu iOS mai zici, platesti bani, ai niste aplicatii mai bune... Dar Android? Vaide steaua lui. Mai bine tii laptop performant si adaptor de cartela si asta a fost. Pe Windows si Linux poti face absolut totul, pe Android si iOS platesti de ti se face rau pana si pentru cel mai prapadit editor de poze.

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu merg pe ideea, daca device-ul isi face treaba de care am nevoie, il folosesc.
Asa cum multi poate ar putea sa isi cumpere o masina scumpa, dar isi iau una mai ieftina pentru ca isi face treaba laughing

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce are Android? Nu are omul voie sa aiba ceva cu Android ca nu iti place tie? La device-urile cu ios ce platesti? Doar firma. Alea sunt telefoane de fite, doar sa vada lumea ce plin de bani esti. Si imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu cred ca stiai ca la Android poti sa iei o aplicatie pe bani gratuit de pe alte site-uri.

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Am zis eu asa ceva? Esti retardat sau ce ai? Vezi ca ce ai auzit tu in cap cand ai citit raspunsul e strict problema ta psihica, nu e real! A, si vezi ca incalci regulamentul TPU cu privire la piraterie.

| JicaContra a răspuns:

Eu mi-am luat tableta cu 4g si zace intr-un colt
trebuie sa imi aduc aminte sa o incarc
si mi-e sila sa o vand pe un pret de nimic

moment in care uita de partea cu "moda" ci efectiv gandeste-te cat de mult ai folosi-o TU!

| RKBlue a răspuns:

Tabletele sunt inca la moda.
Dar trebuie sa recunoastem ca smartphone-ul este cel mai util in general...
Poti face mai multe pe smartphone decat pe calculator, tableta si laptop si are avantajul marimii.
(Sunt destule lucruri la care celelalte sunt mai utile)

| floreadan a răspuns:

Cateodata e mai bine sa ai tableta, mai ales daca te deplasezi mult, deci da, mai e la moda.

| Gabigabyi a răspuns:

Da. Are si ea rolul ei, e mai mare ca un telefon si nu ocupa mult spatiu.

| iuropRO a răspuns:

Dacă crezi că-ți va fi de folos, cumpăr-o