| anonim_4396 a întrebat:

Task Manager/Regedit disable by administrator.Mi-a dat un coleg un joc am dat pe.exe si cred ca era vreoun virus.Problema e ca am reusit sa rezolv ambele probleme cu niste notepaduri.bat.reg... asa si cand rau restart la calculator iar imi apare ca sunt disable.Ce pot face sa fie permanenta rezolvarea asta?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Esti sigur/a ca e virus si nu probleme de privilegii :)? adica usernameul tau nu e administrator? a mers pana acum?
daca zici ca e virus si e de cateva zile iti recomand o scanare cu bitdefender free apoi ccleaner.
http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html
http://www.piriform.com/ccleaner/download
daca nici dupa aceste softuri nu isi revine, trebuie reinstalat windowsul tau.
asta e invatare de minte sa nu mai iei fisere.exe de la anonimi fara un antivirus.

| Hitback a răspuns (pentru SasNetRomania):

Pai problema e de cand am dat click pe jocu ala de zilele trecute.Jocul l-am luat de la un coleg. lui zicea ca nu ii da eroarea aia. oricum mi-o mai dat o eroare windows no disk urata dar aia am rezolvat-o cu regeditu dar asta nu sad.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Hitback):

Ai facut ce am zis eu mai sus? anunta-ma te rog in ce stadiu esti.
contact:
sasn3t@gmail.com
mess/skype: sas.samp

3 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Ps. Am incercat sa dau un restore la system, dar virusul inca exista.Am incercat si programul Re-Enable v2 dar la fel dupa ce dau restart problema reapare.