| AylinS a întrebat:

Tata si-a achizitionat un Nokia E71 si nu merge sa sune.Cand incearca sa sune scrie "only emergency calls", iar cand cineva il suna pe el spune ca "abonatul...". Trebuie sa umblu la setari, la ceva? Va rog, ajutati-ma

6 răspunsuri:
| razvanz a răspuns:

1. Verifica sa fie pe modul General/Silent... si nu pe Offline;
2. La Setari > Telefon > Retea vezi sa fie selectat "Dual Mode", iar Selectarea sa fie Automata;
3. Verifica sa ai semnal in zona in care te afli.

| boooooring a răspuns:

Pai telefonul este in modul OFFLINE (nu primeste semnal. ar trebui sal dai pe general sau altceva) sau nu ai semnal in acea zona din care suni. Daca nu e niciun din acestea 2 trebuie sa duci telefonul la un dealer

| Diiiaaa a răspuns:

Simplu...nu ai semnal...asa imi apare si mie cand nu am semnal

| chocolate27 a răspuns:

Incearca sa folosesti alta cartela sa vezi daca mergehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

n-are semnal tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este pus pe "mod avion". Incearca la Setari-Profiluri. Si acolo selecteaza General.

Bafta`!