| SgU6 a întrebat:

Tehnologia a evoluat si eu am ramas in urma,sunt jucator profesionist de Counter-Strike, vreau sa trec la cs:go de la 1.6, dar saracul meu PC nu poate,asa ca vreau sa iau unul nou,si am venit aici sa cer o parere despre acest sistem, bugetul este de 5.300 lei cu monitor si periferice,rezolutia pe care voi juca va fi, evident Full HD
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/713205/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Uite asa, mai puternic: http://bit.ly/17fo5H0
Am facut mici ajustari. Le poti observa si tu. Placa video e cu pana la 40% mai performanta. Daca vrei sa cumperi de la garaj, poti sa pui un voucher: 6WXBQPKQ iar asamblare: http://bit.ly/14PImF8.
Daca ai nelamuriri sau curiozitati, raspunzi sau dai mesaj. Dar nu merita 5300 lei pentru cs go...

| SgU6 explică (pentru sltlp):

Imi place configuratia ta si cred ca o sa o aleg pe asta, am uitat sa precizez, ma joc si bf3 mp, deci cred ca se va descurca mai bine config. pusa de tine, multumesc

| sltlp a răspuns (pentru SgU6):

Da, se va descurca ceva mai bine.
O alternativa, daca esti curios:
Totusi nu e nevoie sa cheltui toti banutii daca e. Uite la ce ma refer: http://bit.ly/1dJpRmy
E mai ieftina. E capabila de gaming, e sub prima, se observa si din pret.
Cu varianta asta mai ieftina in battlefield 3 ultra full hd 4AA scoti undeva la 55 fps. Cu cea cu gtx 770 undeva la 90.
Vezi si tu cum alegi. Vezi ca astea se dezvolta foarte foarte rapid, si uneori e bine sa mai pastrezi pentru un upgrade pe viitor.
:)

5 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Ai ales foarte bine in acel buget, cs:go il duce pe fullhd cu absolut toate detaliile la ultra cu peste 200 fps
Stiu de ce ai ales acele periferice asa scumpe, pentru un jucator pro, e diferenta enorma de la un/o mouse/tastatura/casti de 15 lei la 200-300, inteleg, cum am spus, ai ales foarte bine go4it

PS: Si numele tau spune ca esti jucator PRO, nu ca si alti care isi pun tot felul de paranteze, puncte..etc,gen
///>>>AdNdr3y^

| SgU6 explică (pentru Me2):

Sa fiu sincer, am stat luni de zile pana am ajuns la acest wishlist, pana am rasfoit pagini si reviewuri la placi video, procesoare ..etc,si am ajuns la acest wishlist, de asta am venit aici sa vad daca e ok

| CrissuMv a răspuns:

E super ok acel sistem, eu zic sa-l cumperi, este foarte bun pentru acest joc.