| Arthiom a întrebat:

Telefon Allview Simply S5 cu probleme.
Deci, am telefonul de mai sus, si are o hiba, imaginile stocate in cardul de memorie nu apar in galeria telefonului, nu stiu de ce. Stie cineva cum rezolv treaba asta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hiba nu e in telefon, ci in modul de utilizare. Pozele sunt salvate in memorie in loc de card.
Intrii in setari, cauti cartela de memorie, IL FORMATEZI din telefon, dupa care activezi cartela de memorie ca spatiul implicit de stocare.

| Arthiom explică:

Sa lamurim treaba mai bine. Telefonul e folosit pe post de inlocuitor pentru smartphone cand merg prin medii mai putin prietenoase laughing, cardul de memorie din el era din alt telefon. In timp ce cautam niste poze din cardul de memorie folosind administratorul de fisiere am observat ca folderul in care se salvau imaginile in card era denumit Images, asa l-a denumit telefonul in care era inainte, am schimbat numele folderului in Photos si acum apar toate.

| patricia236012 a răspuns:

Trebuie sa formatezi cardul pe care il ai! Acestea se pot face ori pe laptop sau calculator, ori direct in telefon!