| paulpaul25 a întrebat:

Telefonul meu si-a pierdut brusc semnalul intr-o zona unde exista semnal. Imi spune ca nu este semnal, cam de vreo 12 ore incoace. Am crezut ca este de la cartela. Am pus cartela mea in alt telefon si are semnal. Am pus de asemenea alta cartela in telefonul meu si are semnal...Ce ma sfatuiti sa fac? Este vorba d e o cartela Orange Romania.

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Mergi cu cartela si telefonul la cel mai apropiat magazin Orange. Te vor ajuta colegii nostri.
O zi buna,
Orange Helpers

| JolnT a răspuns:

Am patit si eu asa i-am scos bateria l-am lasat cam 10 sec si am bagat-o la loc si apoi mergea.

| paulpaul25 explică (pentru JolnT):

Nu stiu, nu l-am scapat, nu a suferit niciun soc. Am scos si bateria si tot...problema e ca nu stiu daca e telefonul de vina sau cartela, pentru ca amandoua functioneaza, cartela in alt telefon si telefonul cu alta cartela.

| JolnT a răspuns (pentru paulpaul25):

Numai asa sa te duci la cei de la care ai luat telefonul si sa le spui ce problema ai.

| paulpaul25 explică (pentru JolnT):

Din fericire am rezolvat-o, se pare ca era de vina cartela. Mi-am luat alta noua cu acelasi nr, platind 39 de lei. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| cainecu4picioare a răspuns:

Mergi al ei la Orange si vezi care este problema.