| FanGaming98 a întrebat:

Temperatura camerei influențează temperatura procesorului din laptop? De exemplu, dacă iarna camera este încălzită la 21 de grade, cât ar fi normal temperatura unui laptop în general? Dar vara, e normal să fie pe la 60-80?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Racirea procesorului se face cu aerul din camera. Daca temperatura camerei e mai scazuta, racirea procesorului va fi mai buna si procesorul va avea temperatura mai mica. Daca aerul din camera e mai cald, racirea va fi mai slaba si temperatura procesorului va fi mai mare.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

E normal. Dacă nu ai aer condiționat ca să fie camera cât de cât rece.

| StalkerSoul a răspuns:

Temperatura procesorului este influentata de pasta aplicata asupra lui, de cat de curat este laptop ul in interior, in functie de ce rulezi tu in momentul de fata si de mediul ambiental. daca ai in jur de 60 80 de grade in idle (adica cand nu faci nimic pe el) inseamna ca ai o problema grava si trebuie dus la curatat. daca ai temperatura asta cand te joci e ok cat de cat o sa stii ca apar probleme cand incepe sa se restarteze