| Alex_Ban_1993 a întrebat:

Știe cineva cum se deblochează un macbook Air?
Am încercat varianta cu inchide laptopul si repornește-l dupa care apasă pe comand + R dar imi apare in mijloc un lacat negru pe gri iar sub imi arata ca trebuie sa bag o parolă.
Chiar nu știu si deja incepe sa ma enerveze.
Va rog cu seriozitate sa răspundeți.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Mergi la cea mai apropiata reprezentata Apple cu actele cu care l-ai cumparat. Trebuie sa poti dovedi ca e al tau.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Un Macbook blocat pe iCloud e probabil de corcodel, vezi sa nu ai probleme cu Politia.

| Alex_Ban_1993 explică (pentru doctorandus):

Il am din Australia
Nici nu era aparut in România cand l-am primit si un prieten o zis ca ar fi un prank bun daca mi-ar pune parola pe iCloud (pe care o uitat-o)

| doctorandus a răspuns (pentru Alex_Ban_1993):

Mergi la cea mai apropiata reprezentata Apple cu actele cu care l-ai cumparat. Trebuie sa poti dovedi ca e al tau.