| Ionut123987 a întrebat:

Știe cineva dacă pot conecta o imprimanta Canon PIXMA G2420 cu telefonul prin aplicația Canon? Imprimanta nu are opțiunea pentru Wi-Fi.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu are optiunea WiFi, deci n-ai cum s-o conectezi.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de modelul de telefon si de aplicatie.
Unele modele de telefoane sunt capabile sa comunice prin port-ul USB, intrucat accepta lucrul cu periferice conectate (tastatura externa, mouse, imprimanta etc.).
Daca ai un asemenea telefon si imprimanta ta se conecteaza la date prin cablu USB, atunci si doar atunci se poate introduce o aplicatie dedicata pentru imprimanta, iar astfel se va putea tipari.

| Ionut123987 explică (pentru Bula):

Am folosit tastatura și mouse-ul la telefon doar din curiozitate și a mers

| Bula a răspuns (pentru Ionut123987):

In acest caz, incearca sa conectezi si imprimanta. Poate va merge.

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.canon.ro/printers/pixma-g2420/specifications/
NU are retea de nici un fel, deci ai doua solutii
1. o conectezi la un usb network printer (sunt routere care au asa ceva, sau poti sa il iei separat)
2. o conectezi la pc si ii faci sharing

| daniellupu23333 a răspuns:

Conectezi prin aplicatia Canon