| Parakeets a întrebat:

Știe cineva de vreun program special care ar face automat pătrățelele acelea pentru rebus?

Sau dacă nu, alt program din pachetul Microsoft care ar putea fi capabil de așa ceva?

Ori îmi poate spune și mie dacă există vreo funcție din aceasta pentru "rebusuri" (adică formatul acela cu tabele inegale, cum sunt la rebusuri mă interesează pe mine) în programul Word?
Eu am încercat să fac niște rebusuri în Word, dar merg foarte greu, deci mi-ar fi plăcut dacă ar fi exista ceva special pentru aceste tabele, ca să meargă mai repede treaba. happy
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Mi-a luat fix un minut sa fac asta in Excel / LibreOffice Calc...
si intra si salvatul in PDF in acest timp.

https://i.imgur.com/xyXOXzE.jpeg

Insa atata vreme cat exista programe care le genereaza automat, nu merita sa iti bati capul.

| Parakeets explică (pentru NLS):

Deci există un program care să facă automat un rebus? happy
Asta caut și eu de fapt. Dar să-l facă în funcție de ce am eu nevoie, cu tematică (pisica, animale domestice, animale polare, sălbatice, faună, floră, domnitori, planete ș.a.)
Am căutat și cărți, ca să nu mă mai complic eu, dar nu am găsit pe net, cărți cu rebusuri pentru ciclul primar.

| VoidEternal a răspuns:

Excel.

| blackann a răspuns:

Excel

| carevaescu a răspuns:

Incearca acesta pagina web
https://crosswordlabs.com/

Poti cauta pe gugle "crossword make" si vei gasi driverse optiuni