| GABITzu2121 a întrebat:

Tocmai mi- am luat un sistem desktop PC lenevo ideaCentre H30-05 cu procesor AMD Dual-Core E1-6010 1.35GHz, 2GB, 500GB, DVD-rw, AMD Radeon R2, freeDOS dau sa il deschid si imi cere sa scriu ceva partituri si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa pot umbla pe el, cs trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexs_Alexs_1999 a răspuns:

Bun deci daca e prima deschidere si windowsul nu a venit gata instalat va trebuii sa-ti repartizezi spatiul de pe hard in partitii de exemplu : C/D/E/F s.a.m.d.
Daca nu te pricepi iti recomand sa chemi pe cineva care se pricepe in domeniul IT sau chiar sa-l duci la un service unde te vor ajuta intr-un timp foarte scurt, nu este greu dar daca nu esti cunoscator mai bine chemi pe cineva care sa stie ce face.

1 răspuns: