| Sebastian222 a întrebat:

Tocmai s-a stricat ecranul la tableta, am apasat cu cotul pe ea... Este in garantie inca, trebuie sa platesc pentru reparatul ei?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Garanția face referire la defecțiunile apărute din fabrică, nu din vina ta!
Mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumpărat, certificatul de garanție și... succes!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vor sa te incurce, da, poti plati reparatia.Garantia tine numai de defecte de fabricatie.Ori, la tine nu este asa.

| bogboy101 a răspuns:

Trebuie saplatesti /garantia acopera doar defectiuniile produse din aparat (adica de aparat mai exact)funda?

| madapufi21 a răspuns:

Salut! Da, trebuie sa platesti pentru repararea ei. Garantia poate fi folosita doar la probleme ale mecanismului, interioare, fara ca sa-i fi facut tu ceva. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Alex_Danalache_1996 a răspuns:

Nu,fiindca este in garantiehappy

| FLORINBERTUTA1967 a răspuns:

Buna seara daca tot este an garantie ai face bine sa mergi la un service autorizat e parerea mea.