| twishmitti a întrebat:

Tot ce salvez in calculator e in disk C si ce salveaza mereu in C. Cum pot sa fac ca sa se salveze si sa folosesc disk D?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In browser-ul pe care il folosesti exista o setare pentru a fixa locatia unde se instaleaza descarcarile. De exemplu la Google Chrome gasesti setarea intrand prin Unelte/Setari(Optiuni)/In culise si la Descarcari ai locatia de descarcare si dai Alegeti/Computer si Local Disk D si OK. Cam la fel este si la alte browsere. Numai bine!

| twishmitti explică (pentru Ioandelasal):

Dar chiar si imaginile care le pun depe memory card se duc in disk C, ce pot face ca sa le pun in D?

| Ioandelasal a răspuns (pentru twishmitti):

Daca nu-ti da posibilitate de alegere problema se rezolva simplu, dai Save as si alegi locul unde sa se salveze.

| danimotenel a răspuns:

Tot ce pui pe desktop se salveaza in C, daca vrei sa le ai in d pur si simplu le muti cu copy paste.

| twishmitti explică (pentru danimotenel):

Dar daca fac download de ceva automat se duce in c, si daca pun ceva depe memory card in calculator tot in c se duce

| papys44 a răspuns:

Daca ai firefox du-te sus in (Unelte)Tools apoi=> Options(Optiuni) si apoi dai pe general acolo in fereastra si acolo undeva scrie: Salveaza fisierele in: si dai pe Rasfoire apoi dai sa se slveze unde vre sufletelul tau :* Funda?