| VenomMist a întrebat:

Cand pornesc calculatorul,monitorul ramane stins, becul de la monitor ramane rosu.La unitate HDD-ul se aprinde.
Eu suspectez doua chestii:placa video si monitorul.

Dau funda pentru cine ma ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

1)Poate fi monitorul daca au crapat condensatori sau finalele
Sau poate fi placa video daca o ai incorporata nu stiu daca merge schimbata.

1 răspuns:
| Eremia_Dani_1988 a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema
1)Poate fi de la placa video daca ai placa separat nu incorporata in placa de baza o poti scoate si so bagi din nou.
2)Poate fi de la cablul avg sau hdmi depinde ce ai.Incearca si cu alt cablu