| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Vreau sa-mi iau o memorie de ram de 4GB. Ideea e ca am deja pe 2 sloturi 2 memorii de 2 GB DDR3 cu frecventa 667Ghz. Am văzut ca memorie de 4 GB cu aceasta frecventa nu se găsește. Pot pune memoria de 4 GB cu frecventa diferită și s o las pe cea de 2GB sa fac 6 GB gen?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este bine, oricum o sa functioneze pe frecventa mai mica.
Pune doar memoria de 4 GB.

| PainTech a răspuns:

Nu prea e indicat. Se pot intampla doua lucruri :
-O sa iti mearga ambele module la frecventa modulului cu frdcventa cea mai mica.
-Placa de baza nu o sa le recunoasca si sistemul nu o sa porneasca.