| Tudor4645 a întrebat:

Trebuie să fac un circuit electric simplu,am baterii, bec dar n-am fire conducătoare dar pot să folosesc un cablu de la un încărcător (stricat)? Răspundeți căci trebuie sa fac acest proiect până marți.

3 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Despre ce bec e vorba? Daca este bec operabil in reteaua 230v, atunci nu-ti va merge cu baterii decat daca dispui de un invertor de tensiune.
Daca te referi la ceva tip led de lanterna, atunci merge fara probleme legat cu conductori dintr-un cablu usb de incarcator.
Daca vrei, poti oferi mai multe detalii in privat legat de proiect.

| Tudor4645 explică:

E un bec simplu și pe cutia becului scrie 60 Watt si 710 Lumens si in rest scrie in rusă/turcă

| microcasti a răspuns:

Pai daca e un led din ala clasic, sau un bec cum e ala de la telefon de la lanterna, iti merge cu orice fir