| viermisor a întrebat:

Un document scanat pe un calculator (cu extensia. jpg) se poate importa pe un calculator care nu este conectat la un scanner(dar are instalat program scan) în vederea transformării în document word?
Sau altfel spus exista posibilitatea convertirii unei cărți ce o am în forma de imagini într-un document word?
Mulțumesc mult pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
| adi a răspuns:

Da, tehnologia se numeste OCR(Optical Character Recognition), sunt multe programe care fac OCR.

1 răspuns:
| FearNoEvil a răspuns:

Da. Pur si simplu le copiezi pe celalalt calculator si pe urma le incarci in programul respectiv.