| Thuglife02 a întrebat:

Un laptop 3500 lei 4000 max, ceva recomandari?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......-os-black/

E singura varianta sub 4000 RON.
De la concurenta (Intel) gasesti fie variante economice, cu care nu faci mare branza in jocuri... De fapt nici in altceva) fie sisteme cu grafica slaba sau integrata.

placa video se descurca bine si in jocuri, dar si in editare video (DaVinci Resolve, ca Premiere randeaza cu procesorul)

Ecranul de 17 e util in jocuri, tocmai am primit de la firma unde lucrez un laptop de 17.3 pentru a lucra acasa, si e alt nivel, parca n-as mai vrea sa-l dau inapoi.

| Thuglife02 explică (pentru NLS):

In primul rand,
Am intrat sa verific random daca a mai zis cineva ceva la 1 min dupa ce ai postat
Ma uit la laptop.u asta de 1 saptamana si mie mi se pare ce.a mai buna varainta, dar mai voiam sa intreb pe cineva

| NLS a răspuns (pentru Thuglife02):

Pe eMag cea mai ieftina varianta cu GTX 1650 ar fi
Acer Nitro 5 de care a zis colegul
Procesor putin mai bun, ( i7-9750H ) dar FARA SSD, si e 4200 RON.

Eu parca as lua Asus-ul.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Stai sa arunc un ochi si pe eMAG,

| DoctorWh0 a răspuns:

Ori un Acer Nitro 5, ori un MSI