| Me2 a întrebat:

Un PC gaming pentru un verisor, buget 1.300 ron, rezolutia pe care o joaca este 800x600, sau 1024x768(nu are pretentii sa joace totul la very si rezolutii maxime, merge un gta iv pe 1024x768, detalii medii,la fel si celelalte jocuri,la high cele pe care se pot duce la high fara sa sacadeze),eu m-am gandit la asta in acel buget, Se poate mai bine?
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/541446/

PS:am pus acel GT220 pentru ca am vazut ca se descurca mai bine ca noul gt430 =http://www.hwcompare.com/7037/geforce-gt-220-gddr3-vs-ge force-gt-430/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Stai linistit, am ales carcasa asta special, nu e chaiar ca un delux, teoeretic e mai buna. Si nu e chiar asa, cu bom, e daca consuma mai mult, dar aici toate adunate consuma maixm 150W din 500

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu agreez sursele integrate, dar sistemul consuma foarte putin. recomand asa http://bit.ly/QsSlW3

| Me2 explică (pentru sltlp):

Stiu dar nu e vorba de cat "papa", este vorba ca eu am avut sursa integrata, dupa ceva vreme se strica si cand pornesti pc trebuie sa dai cu pumnul in ea sa se "linisteasca"+suna foarte tare ca un avion cu reactie, si la fluctuaii mi-e teama sa nu faca booom, si sa duca totul cu ea

| Me2 explică (pentru sltlp):

Ok multumesc ai funda de la mine

| sltlp a răspuns (pentru Me2):

Stai linistit, am ales carcasa asta special, nu e chaiar ca un delux, teoeretic e mai buna. Si nu e chiar asa, cu bom, e daca consuma mai mult, dar aici toate adunate consuma maixm 150W din 500