| lauh a întrebat:

Un pret corect pentru i7-2600(cooler nou
Zalman CNPS9700 NT+stock) second? e mult 1200 ron pe un kit cu acest proc si Asus p8h67-m pro?

5 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Un 900lei ar fi okay.Acel procesor deja e vechi fiind 2nd gen.

Dal cu 900lei tot kitul.

Vazusem pe okazii i7 2600k la 699lei.
La tine tot kitul face cam 900lei.

| lauh explică (pentru Gabi05):

Ce ai vazut tu cred ca este Intel confidential...la 2.5 ghz sau la 3.1...

| lauh explică (pentru Gabi05):

Chiar atat de slab precum zici tu stiu si eu ca nu e...

| Gabi05 a răspuns (pentru lauh):

Nu e slab, dar e vechi.au aparut asa
sandy, ivy, haswell.Proceaorul ala e din sendy, deci e vechi.Tu vrei sa dai 1200lei pe kit placa de baza+cooler+procesor, iar in banii astia imi iau i5 haswell+placa de baza +cooler stock+ram.

S-ar putea sa nu mai gasesti pe nimeni sa iti cumpere acel kit la 900lei pentru ca deja e vechi, si next gen games nu vor mai merge pe el.

Degeaba e i7, daca e vechi nu ai ce face.

| Alexandruui a răspuns:

Nu este mult 1200 ron, chiar merita