| anonim_4396 a întrebat:

Se merita trecerea de la Asus p8h67 m la ASRock Z77 Pro3 pentru un i7-2600? ...mai am pe langa pv hd7850 2gb 256 bit, 8 gbram si nu ruleaza asa cum ma asteptam jocurile: far cry 3sacadeaza uneori..si cred ca ar fi si datorita chipsetului mai vechi?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

HyperX 3K SSD its working 7.8/7.9 on windows experience index! Deci e normal indexul tau! Si mai lucreaza la drivere, cauta cele mai noi versiuni pentru toate si nu doar pentru video. Inchide si aplicatiile care lucreaza in paralel cu jocul, eventual incearca cu Game Booster o optimizare pentru gaming.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E destul de buna placa de baza pe care o detii, nu o sa se vada nici o diferenta in joc! Fa update la drivere cu un program gen Driver Scaner si vezi poate se rezolva. In locul tau as inlocui placa video cu un GeForce GTX 760. HD 7850 e mare consumatoare de resurse.

| lauh a răspuns (pentru neluL):

Si eu as lua-o daca as avea si eu resurse.laughing. pe asta am prins-o la 550 ron.:d.altfel luam si eu nVIDIA. dar nu stiu ce sa fac cu asta, eu cred ca sistemu ar trebui sa ruleze fara probleme cel putin far cry.si mi se pare ciudat si ca la un ssd hyperx 3k 120 imi da 7.8 in win, din cate stiu ar trebui 7, 9

| neluL a răspuns (pentru lauh):

HyperX 3K SSD its working 7.8/7.9 on windows experience index! Deci e normal indexul tau! Si mai lucreaza la drivere, cauta cele mai noi versiuni pentru toate si nu doar pentru video. Inchide si aplicatiile care lucreaza in paralel cu jocul, eventual incearca cu Game Booster o optimizare pentru gaming.