| Sebaseba33 a întrebat:

Un prieten și-a cumpărat un Router wireless D-LINK Cloud AC750 DIR-810L, Dual-Band 300 + 433, WAN, LAN si a zis că ia crescut viteza de download cu 20 Mbps si as vreau sa stiu daca e adevărat. L-am cumpărat online si a ajuns acasă doar ca is la bunici 3 săptămâni si as vrea sa stiu daca chiar creste viteza de download

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Eu am net upc, intr-o zi am 6mb/s in alta am 3mb/s. Ei dau traficul cum vor. Zic 6mb/s nu megabiti, mbiti am 50. Nu tine de router.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa fi avut conexiune cu viteza mica din cauza retelei slabe (cablaj vechi) sau calculatorul prost configurat / prea icarcat, cand pachetele s-au transmis greoi si cu repetate incercari. Daca routerul este capabil sa accelereze prin memorie tampon pachetele, respectiv sa reconfigureze dialogul pachetelor, atunci uneori intr-adevar se poate constata o marire de viteza.