| AlexutzJr a întrebat:

Un procesor de PC merge pus si la un laptop? Sau pentru laptop exista alte tipuri de procesoare?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In general nu se potrivesc componentele desktop =laptop, depinde de cpu

| K0sti a răspuns:

Nu merge!

| halogen001 a răspuns:

Procesoarele pentru PC sunt mai puternice, consuma si mai mult curent si nu merg la laptop. In plus la laptop de obicei procesoarele sunt lipite de placa de baza si nu pot fi schimbate cu usurinta. La unele modele de laptop foarte vechi am inteles ca se puteau pune procesoare de PC si invers, dar acum nu se mai poate.

| Jipa95 a răspuns (pentru halogen001):

Este fas. Is unele laptopuri care au procesor de desktop cum ar fi : https://www.youtube.com/watch?v=aT4tZZSWems

| halogen001 a răspuns (pentru Jipa95):

Ma bucur ca exista si acum laptopuri comatibile cu desktopurile, credeam sa au disparut happy