| ReignForest a întrebat:

Un telefon de la Altex cu baterie mai mare și android 12, ce îmi recomandați până în 1600 lei? Ce părere aveți de honor magic 4 lite 5G?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Vezi A52s,din punctul meu de vedere e mai bun datorita procesorului Snapdragon 778 fiindcă consuma mai putina baterie decât un A53…spre exemplu.
E și mai ieftin decât un A53 din cate știu
Dar poți vedea și Mi 11 lite
Cât despre Honor 4 lite, dacă accepți ecranul mediocru și camera nu prea strălucită, e ok.
Acuma na, cum știi!

Răspuns utilizator avertizat
| Mokhsa a răspuns:

Depinde de componente, daca ai ghinion de componente care sa se duca repede sau nu.

Depinde de seria de productie, pot fi toate telefoanele din acel lot facute cu componente proaste.

Sau poate fi intreaga serie de model prost facuta.

Nu conteaza cat dai pe el sau cat de tare e, componentele pot fi de calitate proasta.

Mai bine iti iei unul mai ieftin ca sa nu regreti dupa.