| bNarcis a întrebat:

Un telefon fals (sa zicem, un Samsung Galaxy Note 3), poate sa aiba factura si garantie? (adica persoana de la care vreau sa-l cumpar imi ofera factura si garantie+ accesorii originale...), pretul este insa putin sub cel al pietei (de ex: am vazut pe alin-gsm si pe mai multe site-uri de incredere preturi gen 2100/2200 lei, iar persoana de la care vreau sa-l cumpar mi-l ofera cu 1800), telefonul pare nou. dar nu vreau sa risc. voi ce credeti? Si daca-l cumpar, si o sa-mi trimita coletul si imi da voie sa-l verific ce-ar trebui sa verific? Unde sa ma uit?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Daca este aproape 1 la1 iti dai seama doar in timp.Majoritatea copiilor au ca so mtk nu android, mtk il copiaza fidel, insa unele functii nu pot fi copiate de mtk! Iti dai seama, dar in timp!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine, la banii astia ar trebui sa te vezi cu persoana fata in fata. Daca iti trimite coletul, nu iti da voie sa il verifici decat daca el specifica asta atunci cand il pune la posta de exemplu. Doar atunci, poti verifica coletul daca este in regula sau daca este un fals, si abia apoi ii oferi banii. Daca constitui ca nu e in regula, platesti impachetarea sa, si il trimite inapoi la destinatar.

E destul de simplu, dar e posibil. Mergi la posta si intreaba asta. O zi placuta iti doresc!

| Doctorfishadi a răspuns:

Pot avea factura daca sunt copii fidele si cel care le comercializeaza are incredere in ele!

| bNarcis explică (pentru Doctorfishadi):

Pai atunci, este vreun fel in care sa-mi pot da seama? intre un note 3 fals si unul real? la o verificare de colet?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru bNarcis):

Daca este aproape 1 la1 iti dai seama doar in timp.Majoritatea copiilor au ca so mtk nu android, mtk il copiaza fidel, insa unele functii nu pot fi copiate de mtk! Iti dai seama, dar in timp!

| shannygelu a răspuns:

Imei la *#06# vezi daca este acelasi de pe factura

| bNarcis explică:

A, sa nu uit, am mai vazut si alte telefone gen iphone 5s si 5 de vanzare la el, tot asa sub pretul pietei. Sustinea ca le-a procurat din Anglia, si la fel ofera si factura si garantie? Deci ma pot teme de un fals? Cum ar trebui sa verific?

| bNarcis explică:

Pai, totusi... o idee? Cum spuneam la note3, ma gandesc ca S-pen`ul nu poate fi copiat chiar in intregime... cam cum ai putea sa deosebesti? Camera, daca are mai putini pixeli nu ar trebui sa arate altfel?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru bNarcis):

Nu neaparat pixeli, mai degraba unele functii precum zoom, spre exemplu la S4 functia de focus este diferita la fake.Ca sa iti faci o idee priveste in acest link o comparatie intre S4 si Fake, stiu ca la tine este Galaxy Note 3, dar macar iti faci o idee:http://www.youtube.com/watch?v=VKxbBBtvAdY