| irinuka1890 a întrebat:

Unde pot gasi Nvidia Drivers pentru windows ultimate 64 bit, la notebookul ASUS K53E. Please HELP-ME!

2 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Ai mai multe variante. Cea mai simpla- activezi windows update si in mod normal ar trebui sa ti-l gaseasca. Daca nu, eu am un laptop de la Acer si pe pagina lor de net, au o sectiune suport in care gasesti drivere. Din moment ce Asus sunt mai tari ca Acer, ar trebui sa aiba si ei aceeasi chestie daca nu mai buna. Mai e o varianta sa instalezi un program ce cauta drivere pentru componentele de pe laptopul tau. Dar se gasesc greu coduri pentru el si daca nu il activezi nu faci nimic. Si inca o varianta, click dreapta pe my computer-> manage-> device manager si aici trebuie sa ai afisate componentele hardware. Cele care nu au driverul corect instalat au un triunghi galben in dreptul lor. Dai click dreapta si update driver. Si nu stiu sigur dar cred ca iti apare sa alegi daca de undeva din pc sau de pe net. Alegi de pe net si ar trebui sa caute si sa gaseasca. Acuma vezi si tu incearca ce e mai simplu, windows update si siteul oficial Asus- cred ca asta e mai buna. Acolo, undeva la suport, sau download trebuie sa gasesti sectiunea cu drivere, alegi modelul, si apoi din lista de drivere, pe cel care trebuie. Succes!

| taken a răspuns:

Http://www.geforce.com/drivers

Dai auto-detect your GPU.