| anonim_4396 a întrebat:

Unde setez timpul de expirare al ecranului la laptop(am windows 7 professional)?

2 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Start,control panel,la category sus in dreapta dai large icons, power options, choose when to turn off the display, selectezi cum vrei, save changes.

| SonicAndrei a răspuns:

Cred că te referi când să se stingă monitorul, mai precis să se facă negru.
Intri în Start, scrii „power" și intri în „Change power-saving setings" (sau cauți „Power Options" din „Hardware and Sound" din Control Panel.
Acolo e bifat „Balanced", intră în „Change plan setings" (în dreapta). Setează ce timp vrei tu din „Turn off the display:", iar monitorul se va întuneca după acel timp (dacă nu ai mișcat mausul...).

Dacă te referi la Screen Saver, faci așa: Clic dreapta pe desktop, Personalize, intri la Screen Saver (dreapta jos); setează „Blank" (sau orice) și dă la „Wait" câte minute vrei.