| Dontforgettosmile a întrebat:

Mama mea are un laptop cu windows 7 si nu stiu de unde sa ii setez luminozitatea. Am incercat ca si pe windows 8 sau 10 dar la 7 fix optiunea de a seta luminozitatea nu este ca in rest toate arata la fel. Am incercat si tutoriale dar in alea la toti le apare optiunea aia, la ea pe laptop nu este. Careva care se stie cu win 7 ma ajuta si pe mine? Craciun fericit!

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Ai mai multe metode.
1. Ți apăsat butonul ăla de pe tastatură „Fn" și apeși în același timp săgeată stânga/dreapta

SAU

2. Pe desktop, click dreapta»»personalize»»undeva în stâga jos ai „Display"»»click pe el și undeva stânga sus ai „Adjust brightness", click pe el și în josul ferestrei apare „screen brightness" și tragi de bara aia cum vrei tu.

4 răspunsuri:
| ady18 a răspuns:

Unde iti apare batera in bara ai adjust screen brightness apesi pe el si setezi

| Ionut722 a răspuns:

Apesi pe tasta fn si pe sageata dreapta sau stanga in acelasi timp

| Dontforgettosmile explică (pentru Ionut722):

Da asa a mers. Ti-as fi acordat cu placere funda dar deja cineva a zis inainte. Multumesc oricum happy