| sodobar a întrebat:

Urgent! am luat un laptop si e freedos,vad ca nu pot sa-l folosesc adica sa intru pe internet,laptop-ul e HP, cand il deschid imi apare asa boot menu freedos sau hd documents.Am dat pe ambele si nu ma descurc,am downloadat pe un stick ubuntu,are 0, 9 gb, am bagat sticku in laptop si nu stiu ce trebuie sa fac.Sunt varza la capitolul informatica,o sa ma duc in alta zi la un prieten sa-mi bage windows dar am nevoie de el maine si vreau sa-l fac in seara asta sa mearga pe internet, ajutati-ma! dau funda.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai de ce esti varza? Pune-l pe un DVD, daca esti varza si booteaza de pe el! Vezi sa fie imagine, nu-l copiezi pur si simplu!