| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Am vrut sa instalez un custom rom pentru ALCATEL ONE TOUCH 918 si mergea dar cu buguri mari, si am incercat sa-i flash-uiesc niste chestii ce am gasit pe net, si acum imi apare doar logo-ul Android, apoi se reporneste si din nou apare logo-ul. Sunt in Germania, nu pot sa merg la un service Orange. Va rog, ajutati-ma, dau si bani. Va rog! Ce sa-i fac? crying

5 răspunsuri:
| claudiu89 a răspuns:

Incearca sa-l resetezi si asigura-te ca-i incarcata bateria. Scoate bateria, pune-o inapoi, scoate cartela, cardul. Imi pare rau pentru tine...

| Gabi001 a răspuns:

Cand pornesti telefonul tine apasat si pe butonul de pornire si pe -la volom si va intra in recovery mod si dupa reinstalezi softu happy funda?

| addrian98 a răspuns (pentru Gabi001):

Nu am nici un soft. sau stock rom...

| Gabi001 a răspuns (pentru addrian98):

Trebuie sa ai softu original undeva pe acolo sigur orice telefon are problema e ca nu sti unde e uitate pe xda developers sigur vei gasi raspuns!

| addrian98 a răspuns (pentru Gabi001):

N-am gasit...