| Pustiul551 a întrebat:

URGENT, daca se poate un raspuns clar si concret. care este diferenta la androide? adica vreau sa bag un android 2.3.6 si am 2 variante Vodafone si Cosmote. de pe sammobile.com. care e diferenta? sau cele din alte tari?. telefonul nu este codat. [ am androidu de la cosmote 2.3.6 ] dar cam are mici erori texte scrise gresit si la wifi merge tare greu fata de androidu 2.3.6. si as vrea sa il schimb cu cel de Vodafone

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu e nici o diferenta majora. Cand porneste iti arata sigla de la Vodafone si probabil vine cu niste apps de la Vodafone deja preinstalate, pe care le poti sterge.

| darrio2007 a răspuns:

Sistemul de operare nu are legatura cu reteaua de telefonie. Poti avea telefon cu android 2.3.6 sau alta varianta indiferent de reteaua in care esti.

| ShadowDancer a răspuns:

Sunteti nebuni cu telefoanele astea.