| afrodita3333 a întrebat:

URGENT sad De azi dimineata cand l-am pornit laptop-ul meu se misca foarte incet, am WINDOWS 7 si de ex cand vreau sa inchid o pagina imaginea ei dispare din bara de start asa cu incetinitorum iar jocurile mele se misca ca in MATRIX. Din ce vauza sa fie? FUNTA

1 răspuns:
| BiaBubulina a răspuns:

Buna! deci incearca cand pornesti calculatorul sa dai refresh de vreo 4 ori, apoi sa nu salvezi nimic in C totul trebuie salvat in D, adica sa nu salvezi pe desktop, du-te si sterge programele care nu-ti mai trebuie fiidnca ocupa din memoria calculatorului si se misca incet iar daca nu merge dai un ctr alt delet si apoi la task manager si dai click pe programele deschise: e ca un refresh, iar daca astea nu functioneaza imi pare rau dar trebuie sa reinstalezi windows-ul. Funda?