| Sill a întrebat:

URGENT! FUNDA!
Buna, am un laptop HP Probook 4720s cu:
Intel I3 Core PEntium IV
2048 mb Ram
Mi-a aparut o problema:am lasat dimineata laptopul deschis sa downloadez ceva(scanat, fara virusi)si cand m-am intors acasa am vazut laptopul inchis. L-am deschis(am Windows 7)si m-a dus in Startup Repai unde dupa o scanare zice ca nu gaseste nimic si imi da niste optiuni(nimic folositor)dupa care se inchide.
Stiti cumva vreo solutie?(de notat ca laptopul este nou, are o saptamana)

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Verifica bateria... sau tine-l intr-o pozitie mai ridicata in spate atentie sa nu astupi intrarea la coolerul de pe procesor.
2. de fapt ar fi o chestie sa o incerci prima data reinstaleaza windowsul e posibil sa ai o eroare si de acolo

| vigome a răspuns:

Bateria e incarcata? Sau incearca sa-l pornesti si cu incarcatorul conectat, daca nu se aprinde ledul care indica conectarea la sursa de curent alternativ are doua variante, bateria incarcat full, sau nu incarca. Posibil un defect al incarcatorului, dar la fel de bine o problema de soft. Mie mi s-a intimplat la doua Hp, sa nu mai porneasca, ecran negru, sau ramineau intr-o stare intermediara, solutia am pus SO din nou. Da detalii mai concrete si incerc sa te ajut. Ca nu am prea inteles porneste, sau nu, ca tu zici ca te duci in startup,, REPAI", cei asta? A si apoi se inchide, dar iti da niste optiuni, care sunt acestea? Si ca ultima solutie laptopurile HP-compaq au posibilitatea de a reveni la stadiul de fabrica. Pentru ca au o partitie pe HDD, Recovery, de unde se incarca tot sitemul operativ asa cum a fost de nou.