| yoNicole13 a întrebat:

Am o problema urgenta! In urma cu vreo 2 ore cand am ajuns acasa laptopul meu era deschis (asa cum l-am lasat) iar cand m-am intors tot ce am avut pe desktop a disparut si tot ce am avut in laptop. Am scanat laptopul si am scapat de virusi insa nu mai am nimic in desktop si nu stiu cum e posibil ca in acest moment sa pot intra pe internet. Tot ce am avut in laptop e pierdut. Va rog sa imi spuneti ce e de facut, ce s-a intamplat de fapt si daca pot recupera in vreun fel tot ce am avut. Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Orice ai face numai copia sau muta fisiere in calculator cel putin nu pe partitia aia. Cauta un soft de recuparare date, (gasesti pe net) si vezi daca reusesti sa recuperezi ceva.

| yoNicole13 explică (pentru eucumine010):

Si mersi si tie eucumine010! happy

| eucumine010 a răspuns (pentru yoNicole13):

Pentru nimic.

| lucy90 a răspuns:

Este complicat dar daca iti afiseaza meniu start e bine dai clik dreapta pe destop>view>show desktop icons. sper sa te ajute daca nu mai poti sa intri in save mode si sa ii dai o recuperare sistem

| yoNicole13 explică (pentru lucy90):

Am reusit cu Recovery. Mersi mult lucy90! happy

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Incearca sa dai restart si pe urma vezi daca iti apar fisierele pierdute. Daca nu, cheama pe cineva care se ocupa cu calculatoarele.

| yoNicole13 explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

L-am restartat de nu stiu cate ori si nu se intampla nimic sad

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru yoNicole13):

Cheama un specialist. Scuze ca am dat raspunsul de 2 ori.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Incearca sa dai restart si pe urma vezi daca iti apar fisierele pierdute. Daca nu, cheama pe cineva care se ocupe cu calculatoarele.

| yoNicole13 explică:

Si ce a fost asta?

| Bezea a răspuns (pentru yoNicole13):

Cred că încearcă să îl invoace pe Hitler în timpul nostru.