| razvanadriann a întrebat:

Urgent, help! Funda!
Salut, imi puteti spune va rog cum pot remedia situatia urmatoare? Dupa ce am repornit electricitatea din priza ( deoarece nu pot dormi noaptea din cauza ledurilor din modem etc) PC-ul a pornit singur, ca niciodata pana acum, iar cand se "incarca" sa zic asa mi-a dat un mesaj in faza de black screen, stiti voi, cand deschideti pc-ul cum arata acolo, cum ca trebuie sa setez valorile procesorului din CMOS, am intrat acolo de curiozitate, nici decum vreo sectiune de unde sa ii atribui valori, am iesit, si trebuia sa apas F1 O.o ceea ce eu nu am mai avut asa o problema.
In fine, nu ma mai pot loga pe messenger cica nu sunt conectat la internet, desi sunt! Intru pe google imi zice ca e untrusted la fel si facebook, si imi arata interfata la facebook blank page cu textul in partea stanga a ecranului nimic mai mult, plus ca si youtube nu merge daca accesez un videoclip tin sageata pe el la propriu, trebuie sa dau refresh si si asa nu prea porneste.
Ce e de facut? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| PCassist a răspuns:

Este de la certificatul de securitate pentru ca el are o valabilitate si tu daca ai la data anul 1970, certificatul nu mai apare valid. Data se da din bios, daca reinstalezi windows-ul si scoti din nou calculatorul din priza, o sa-ti faca la fel.
Pune-i data corecta si nu mai scoate calculatorul din priza.

2 răspunsuri:
| PCassist a răspuns:

Seteaza-i data corecta. Probabil nu-ti mai tine bateria de la bios si "uita" data.

| razvanadriann explică (pentru PCassist):

Da dar asta ce ar avea deaface cu interfata la unele site-uri asa declarate untrusted, sau cu conectarea mea la Yahoo? Sare emoticonu ala cand se logheaza si repede se anuleaza, de am cele doua taburi, Sign In si Cancel.
Schimbarea/formatarea Windowsului m-ar ajuta? thinking

| PCassist a răspuns (pentru razvanadriann):

Este de la certificatul de securitate pentru ca el are o valabilitate si tu daca ai la data anul 1970, certificatul nu mai apare valid. Data se da din bios, daca reinstalezi windows-ul si scoti din nou calculatorul din priza, o sa-ti faca la fel.
Pune-i data corecta si nu mai scoate calculatorul din priza.