| MooN204 a întrebat:

Urgent TPU! Astazi cand am dat drumul la PC sunetul nu se auzea bine, ba se auzea, ba nu se auzea (intrerupt), am renoit driverul si nimic, chestia ciudata e ca ieri totul era bine, exista momente in care se aude bine dar pentru 10 sec (uneori ba chiar 5) Ma puteti ajuta repede? Dau funda! crying

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Dezinstaleaza placa de sunet si sterge toate fisierele care raman dupa dezinstalare: http://www.epasystems.ro/iobit-uninstaller-3/
Nu mai folositi uninstaller-ul windows-ului!

| MooN204 explică (pentru K0sti):

Unde trebuie sa ma duc ca sa il dezinstalez cu Iobit?

| MooN204 explică (pentru K0sti):

Lasa, am gasit

| MooN204 explică (pentru K0sti):

Imi dai un Link de unde pot lua driverul Realtek HD Audio Driver Windows 7

| K0sti a răspuns (pentru MooN204):

De la producatorul placii de baza, logic! Ce intrebare e asta! Pune osu' la treaba!

| MooN204 explică (pentru K0sti):

Am instalat din nou driverul, acum nu am sunet deloc

| K0sti a răspuns (pentru MooN204):

Mai sa fie! Sigur ai instalat ce trebuie? Ai dat restart dupa instalare?

| MooN204 explică (pentru K0sti):

Am instalat VIA HD AUDIO si Realtek Audio Driver, si da, am dat restart, imi arata ca am suntet, dar nu se aude nimic

| MooN204 explică (pentru MooN204):

O sa mai incerc

| K0sti a răspuns (pentru MooN204):

Pai cum sa instalezi, doua placi de sunet diferite? VIA si Realtek? Tu ai o problema de intelegere! Vezi cum faci sa instalezi windows iar, mai ai un pic! Instalezi placa ta de sunet, nu dupa ureche!

| MooN204 explică (pentru K0sti):

Am dezinstalat VIA si mi-am instalat Realtek, dar nu am sunet deloc, foluvul e bun, la fel si la casti

| yocata a răspuns (pentru MooN204):

Salut.Sigur iti este defect portul din spate de la unitate. locul in care bagi castile/boxele. Funda happy.

| MooN204 explică (pentru yocata):

1, nu bag castile in spate
2, boxele au o lumina rosie in care indica ca are electricitate

| MooN204 explică (pentru K0sti):

K0sti! Am rezomvat probela, se pare ca s-au defectat porturile din fata unitatii, acolo imi bagam castile, dar am avut si in spatele calculatorului porturi, cand le-am bagat acolo, aveam din nou sunet big grin big grin

| K0sti a răspuns (pentru MooN204):

Mda, trebuia sa te prinzi repede! Prea multa munca pentru nimic! happy

18 răspunsuri:
| MooN204 explică:

Poate probabil este ca ieri aseara se auzeau sunete puternice de la semnalul telefonului care interfereaza cu boxele, se auzeau atat de puternic incat imi tiuiau urechile!

| MooN204 explică (pentru MooN204):

Dar boxele nu au nimica

| yocata a răspuns:

Iti este defecta placa de sunet. Cumpara-ti alta. Sfatul meu.
Funda?

| MooN204 explică (pentru yocata):

Mai intai trebuie sa aud si alte pareri, scuze