| anonim_4396 a întrebat:

Urgenta! am avut instalat Windows 7 Transformation Pack 5.0 dupa ce l-am dezinstalat mi-au ramas icon-urile de la windows 7, la start, cand dau turn off imi apare ceva imagine Sunt Disperat! am incercat cu Revo Uninstaller cu tot ce se poate...incerc cu orice dar, nu vreau sa-mi reinstalez windowsul deoarece numai acum l-am instalat! astept cat mai multe raspunsuri! dau fundita+VOTURI!

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Daca te-a mancat in...asta se intampla.Cand ai instalat acel transformation pack el ti-a modificat fisiere de sistem(a adaugat respectivele icon-uri peste cele vechi). Dupa dezinstalarea lui icon-rile noi au ramas.Nu mai lua de pe net toate prostiile care "tuneaza" sistemul.Roaga-te sa fi avut System Restore activat si fa cum a zis cobfan322. Daca nu merge singura solutie ramasa este sa reinstalezi windows-ul...

| Esf22321 a răspuns:

Te duci în Start > All Programs > Accesories > System Tools > System Restor > Restore my computer to an earlier time şi selecteti acolo o dată de dinaintea zilei în care ţi-ai transformat XP-ul în Win7. Fundă?