| kbej a întrebat:

USB HELP! Am 3/8 USB-uri stricate! Unu in fata! Si doua in spate! Si nu inteleg de ce s-au stricat! Ca eu mereu folosesc chestia aia cu Remove! Unele chestii merg si in alea stricate! Dar altele, mi-se intrerupe semnalul deodata! spuneti-mi ce ar trebui sa fac!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Din device mmanager.Verifică la porturile usb dacă nu apare vreun triunghi galben lângă ele,dar cel mai probabil e vorba de uzura contactelor de la USB-urile de pe placa de bază,dar și pentru asta este antidot,dar trebuie să te pricepi un pic la electronică, să ai mână fină și precisă, scule deceasornicar(șurubelniță, pensetă, etc) și răbdare, că îs contecte foarte finuțe acolo și se pot rupe foarte ușor, de aia îți recomandam un service sau dacă ești din zona clujului pot face eu asta, dar e discutabil.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Recomand ceva mai finuț un levier sau un pahar cu apă; glumeam desigur.Verifică din sistem daă driverele pentru porturile Usb sun în regulă; dacă da însemnă că e de la placa de bază problema și asta se rezolvă în service sau dacă ai bani ia una nouă. Succes

| kbej explică (pentru DeyCj):

Si unde pot sa aflu asta? La windows xp?!

| DeyCj a răspuns (pentru kbej):

Din device mmanager.Verifică la porturile usb dacă nu apare vreun triunghi galben lângă ele,dar cel mai probabil e vorba de uzura contactelor de la USB-urile de pe placa de bază,dar și pentru asta este antidot,dar trebuie să te pricepi un pic la electronică, să ai mână fină și precisă, scule deceasornicar(șurubelniță, pensetă, etc) și răbdare, că îs contecte foarte finuțe acolo și se pot rupe foarte ușor, de aia îți recomandam un service sau dacă ești din zona clujului pot face eu asta, dar e discutabil.

| kbej explică:

De exemplu:tastatura merge in spate intr-un USB stricat DAR ASTA DOAR CAND INCARCA BIOS-UL Si dupa aia trebuie sa il pun altundeva!

| kbej explică:

Trebuie sa folosesc pumnul?

Răspuns utilizator avertizat