| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, imi puteti spuneti daca yourphone.ro este un site serios?

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Adica aceea garantie pe care o ofera ei, este si nu este happy Eu am laut un telefon de la ei si merge fara probleme, sunt multumit de el. Dar am un prieten care a luat un Samsung si la nici 2 saptamani s-a stricat touchscreen-ul. A laut telefonul si a mers cu el la un service autorizat Samsung. Aici a venit si surpriza neplscuta, pentru ca cei de acolo au spus ca nu il pot ajuta cu nimic deaorece garantia nu este valabila. In fine dupa certuri, amenintari cu procese si chestii de genul, cei de la yourphone au fost de acord sa inlocuiasca telefonul.

4 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Depinde ce vrei sa intelegi prin "de incredere". Telefoanele sunt ok, vin in cutie, sigilate, iar livrarea are loc destul de rapid. Problema vine insa la garantie, unde beneficiezi de ea dupa cum au ei chef si timp happy

| thelowe a răspuns (pentru Purec):

Adica?

| thelowe a răspuns (pentru Purec):

Multumesc mult!

| Purec a răspuns (pentru thelowe):

Adica aceea garantie pe care o ofera ei, este si nu este happy Eu am laut un telefon de la ei si merge fara probleme, sunt multumit de el. Dar am un prieten care a luat un Samsung si la nici 2 saptamani s-a stricat touchscreen-ul. A laut telefonul si a mers cu el la un service autorizat Samsung. Aici a venit si surpriza neplscuta, pentru ca cei de acolo au spus ca nu il pot ajuta cu nimic deaorece garantia nu este valabila. In fine dupa certuri, amenintari cu procese si chestii de genul, cei de la yourphone au fost de acord sa inlocuiasca telefonul.

| dorumihaila a răspuns:

In ''Telefonul tau.eu "da, poti avea toata increderea, incearca! in rest nu stiu.