| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti si mie cum se face un upgrade de procesor, va rog mult! Cum fac, il scot pe cel vechi si il pun pe celalalt mai performant si gata?
p.s procesorul are acelasi socket ca si placa de baza

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Fugi la un service pana nu distrugi placa, ca vad ca numai intrebari ciudate pui!

| Frank51 a răspuns:

Simplu, desfaci coolerul(suruburi/clame, etc), stergi procesorul de pasta termica veche, scoti procesorul, il pui pe cel nou, aplici pasta termoconductoare, stergi pasta veche si de pe cooler, apoi aplici coolerul peste noul procesor, apoi insurubezi/apesi clamele invers, si gata.