| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Am o problema legata de camera mea digitala: nu pot transfera pozele din ea in calculator cu ajutorul cablului USB. Cand introduc cablul USB in unitatea calculatorului se aude acel zgomot specific dar nu apare nimic in MyComputer sau in alta parte.
Modelul camerei este FujiFilm A850.
Am citit pe internet si am inteles ca ar fi vorba despre un driver PTP, dar nu l-am gasit pentru a-l downloada.

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Când ai cumpărat camera cu siguranţă ai primit şi un CD la ea. Trebuie să instalezi driver-ul şi îţi va merge.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema este ca nu mai gasesc CD-ul original cu drivere. Stiti cumva de unde as putea sa le downloadez?

| 0x11111051 a răspuns:

Trebuie de instalat driverul. Cind ai cumparat camera, in paceht, trebuia sa fie si un disc. Pe ele este driverul, care trebuie sa il instalez.

P.S.: Drivet PnP - Plug and Play.

| 0x11111051 a răspuns:

*Driver ---> Plug and Play

| WeAreSmart a răspuns:

Nu ai driverele pentru USB in PC!
http://www.youtube.com/watch?v=y-Xzoa3l4Ac
in acest video iti arata cum sa le instalezi!

| jeek0 a răspuns:

Ai deschis camera dupa ce ai bagat cablul?

| anonim_4396 explică (pentru jeek0):

Sigur ca da.

| jeek0 a răspuns:

Http://www.fujifilm.com/support/ vezi aici la drivere si copie in fucntie de SO al tau

| anonim_4396 explică (pentru jeek0):

Multumesc pentru raspuns. Am cautat si aici dar in lista de modele nu se afla si acela al camerei mele.