| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut am o intrebare, de ce cind vreau să mă conectez pe google, m ai întîi î mi apare yahoo, si cum pot dezactiva acest lucru, si să i mi apară cum era inainte de a instala yahoo messenger? Vă multumesc.

Răspuns Câştigător
| christishor a răspuns:

Salut, daca ai google chrome si te referi la acel toolbar trebuie sa aiba un + in fata lui pe acea banda cu acel + o poti dezactiva daca te referi ca intra direct pe pagina de yahoo atunci intra in setari si la pagina de pornire deselectezi yahoo si selectezi google.o seara buna

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru christishor):

Multumesc mult pentru răspunsul dumneavoastră, dar vă m ai rog ceva, cum intru în setări? De unde că nu știu. Multumesc si vă cer scuze pentru deranj.

| christishor a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Deci sa inteleg ca ai google chrome in colt unde ai si acel buton sa inchizi pagina sunt 3 liniute scrie meniu google chrome dai pe el apoi o sa se deschida o lista iar in acea lista o sa gasesti mai jos setari dai click pe setari apoi ti se va deschide o alta pagina cu setarile primul tab e cu " conectativa " tu il ignori si treci la al2lea tab " la pornire" acolo ai 3 obtiuni 1) deschide pagina fila noua, 2) continuati de unde ati ramas si 3) deschideti o anumita pagina sau un set de pagini ei bine tu o sa selectezi a3a varianta si la sfarsitul ei scrie setati pagina dai acolo un click si se va deschide un mic chenar acolo o sa ai o banda unde scrie yahoo... tu pergi pe ea pana la capatul ei si dai x apoi unde iti scrie adauga pagina o sa adaugi tu google sau ce pagina doresti dupa ce ai scris pagina dorita dai ok apoi inchizi browser-ul si il deschizi iar si ar trebui sa iti intre pe google. succes, daca reusesti nu ita de funawinking