| anonim_4396 a întrebat:

Va salut cu dubla virgulita„ mai precis cu ghilimele jos.
Am stricat o tasta destul de tare. Am facut poza. Nu ma intrebati ce s-a intamplat ca nu mai stiu http://i.imgur.com/ndOTSuC.jpg
Acum vad ca ori nu functioneaza„ ori„ cand merge„ scrie virgule incontinuu fara ca eu sa apas. Si afecteaza si tastele invecinate„ shift dreapta de exemplu. Cand pun laptopul in stand-by„ nu pot sa il tin inchis ca apasa automat fara ca eu sa pun mana.
Cred ca e ceva ca senzorul care s-a stricat. Se mai poate repara daca o duc la un service„ avand in vedere ca e tastatura incorporata in laptop? Nu vreau sa ma complic cu alta externa. Sau pot eu sa fac ceva singura? Ce?
Multam.

Răspuns Câştigător
| JucărieLEGO a răspuns:

Ti-am trimis un link spre un program de remapare a tastaturii in privat.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Mersi mult. A mers perfect!

4 răspunsuri:
| Verdant a răspuns:

Nu poti sa-i mai faci nimic.
Singura care este sa iti pui tastatura externa...
Ai putea totusi sa-l duci la un service, poate rezolvi ceva, dar nu sunt sanse.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Verdant):

Pare rau. Atunci ai macar idee cum sa schimb din control panel locul tastei? De exemplu daca mut virgula pe o tasta din dreapta pe care nu o folosesc si cand apas pe ea sa fie virgula de fapt?

| Verdant a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea poti sa faci asta, tastatura ta e bindata de la mama ei...