| SlaYeR92 a întrebat:

Va salut! Mi-am cumparat un Nokia E5 si am o mica problema. E singurul Nokia la care am vazut problema asta pana acum. Vreau sa downloadez niste aplicatii pentru el si pentru asta trebuie sa intru pe OVI Store. Intru, ma loghez, downloadez, instalez, totul bine si frumos pana cand intru in ele. In momentul ala primesc intrebarea de la absolut orice aplicatie daca sunt de acord ca aplicatia sa aiba acces la internet. Daca apas pe nu, ma scoate din aplicatie. Intr-un cuvant, necesita internet toate. Aplicatiile sunt banale, chiar si Snake mi-a cerut acces la net. De ce face asa si ce-as putea sa-i fac sa nu-mi mai ceara net?

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Marea majoritate a softurilor care sunt acum pentru telefoane vor sa fie sigure ca nu sunt piratate telefoanele sau softurile in sine si din acest motiv se verifica singure pe net online! Nu este o problema, dar pentru noi care inca nu avem acces pe telefoane la net moca, este! Asta e! Suntem inca romani si al avem pe base presedinte, poate cand o muri asta mai vorbim de mokaciuni!

| BrD a răspuns:

Cauta aplicatii in alta parte. Numai lua de pe OVI. Ai cablu de date (presupun), descarca'ti de undeva si baga'le in tel happy

| Bacteriuță a răspuns:

Sa stii ca nu e singurul. si al meu (Nokia n97 mini), pentru a avea aplicatii luate direct cu telefonul (nu prin usb, bla bla), trebuie sa intru pe ovi si de astea. si eu totusi am avut noroc si am gasit si fara net.
cauta mai cu grija, o sa gasesti si fara net. tongue

| bboy a răspuns:

Salut! Incearca si urmatoatele siteuri:getjar, mobango, zedge, mobile9.Eu de acolo descarac ce am nevoie si este foarte bunwinking succes!

| SlaYeR92 explică:

Problema este ca se gasesc mai greu pentru telefonul meu deoarece este wide (240x320, fata de telefoanele normale care au 320x240) si nu se gasesc foarte multe pe net, decat pe site-ul dedicat... adica ovi sad